Blog

Cześć! Dieta na Dobre to miejsce, w którym dzielę się swoją wiedzą z zakresu zdrowego stylu życia, odżywiania oraz psychodietetyki, a także zamieszczam inspiracje kulinarne i odrobinę motywacji. Wszystko po to, abyś mógł lub mogła z większą łatwością wprowadzać w życiu zmiany, których potrzebujesz.   

Ty też chcesz być bardziej zadowolona/y ze swojej kondycji i samopoczucia, a także mieć większy wpływ na własną sylwetkę i wybory żywieniowe?

 

Czy wiesz, co łączy osoby prowadzące zdrowy styl życia?

 

  • Nie jest to utrzymywanie bezwzględnie restrykcyjnej diety. Wiele osób cieszących się dobrym zdrowiem i szczupłą sylwetką zjada pieczywo, makaron i wiele innych grup produktów spożywczych. Także słodycze lub pizza w rozsądnych ilościach mogą pojawiać się w ich diecie.

 

  • Nie jest to również zaawansowana aktywność fizyczna. Ruch jest ogólnie dobry dla naszego zdrowia, lecz wcale nie musimy ćwiczyć 5-6 razy w tygodniu na siłowni lub biegać maratony, by cieszyć się dobrym zdrowiem . Istnieją osoby, które często ćwiczą, a mimo to mają problemy z masą ciała. Można wykonywać ćwiczenia rozciągające kilka razy w tygodniu lub codziennie spacerować i to również może być wystarczające dla naszego zdrowia.

 

  • Nie jest to także idealne życie pozbawione problemów. Czasem warto odłożyć pewne rzeczy w czasie, ale czekanie na to, aż wszystko będzie nam zawsze sprzyjać jest pozbawione sensu. Prędzej czy później pojawią się różne trudności, którym trzeba będzie stawić czoła. Dlatego warto zacząć coś zmieniać już dziś, choćby to była pozornie mała i „nieistotna” zmiana. Powtarzana regularnie może przynieść duże korzyści w dłuższej perspektywie.

 

Wobec tego co jest kluczowe dla zachowania zdrowego stylu życia?

Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że jest to dbanie o własne potrzeby w tym o odpowiedni wypoczynek. Zaniedbywanie ważnych dla nas rzeczy przez dłuższy czas prowadzi do problemów w innych obszarach, także związanych z żywieniem i naszym samopoczuciem. Nie bez znaczenia jest także relacja jaką ze sobą tworzymy.

 

Ten blog powstał z myślą o Tobie!

Czytając moje wpisy dowiesz się co jest kluczowe, aby skutecznie zmieniać nawyki i mieć większą satysfakcję z całego procesu.

 

 

Wpisy na blogu

Wybierz interesującą Cię kategorię  

Cześć!

Nazywam się Agnieszka Przestrzelska. Jestem dietetyczką oraz psychodietetyczką.

Na co dzień pomagam klientom uwolnić się od jedzenia pod wpływem emocji, podjadania oraz poukładać tematy żywieniowe na dobre.

Tworzę przestrzeń #DietanaDobre, aby pomóc Ci odzyskać pewność siebie, poprawić samopoczucie, wyniki badań oraz zyskać luz w głowie i energię do zajmowania się tym, co dla Ciebie ważne.