Poznajmy się 🙂

Nazywam się Agnieszka Przestrzelska, jestem dietetyczką oraz psychodietetyczką. Pracuję z osobami, które chcą uwolnić się od jedzenia pod wpływem emocji, podjadania lub kompulsywnego objadania. Wspieram także skuteczną zmianę nawyków żywieniowych oraz wychodzenie z błędnego koła „wiecznego” odchudzania. 

Skąd wzięło się u mnie zainteresowanie dietetyką połączoną z psychologią? 

Kiedy skończyłam studia i w 2017 roku zaczynałam moją pierwszą pracę na stanowisku dietetyka, wydawało mi się, że aby osiągnąć sukces wystarczy mieć dobrze rozpisaną dietę na miarę indywidualnych potrzeb. Oczywiście dla części osób to w zupełności wystarcza, jednak szybko zorientowałam się, że nie dla każdego.

Wprowadzanie zmian w życie, również tych żywieniowych to bardziej złożony proces, który składa się z różnych wzlotów i upadków. Można wiedzieć co chce się zmienić, ale napotykać różne trudności na drodze do ich wprowadzania. I tu wkraczają elementy psychologii, które wspierają proces zmiany.

Wierzę, że skuteczna zmiana może nastąpić tylko wtedy, gdy działamy w zgodzie ze sobą i w swoim tempie. W trakcie współpracy często wykorzystuję strategie żywieniowe, które łączą modelowanie nawyków żywieniowych z jedzeniem intuicyjnym oraz korzystam z metod opartych na Terapii Poznawczo-Behawioralnej (CBT) i Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT).

Pomagam oswoić zdrowszy styl życia i realizować marzenie o szczęśliwszej wersji siebie.

 

✔ Tej, w której masz luz w głowie, a jedzenie daje Ci więcej spokoju i przyjemności niż wyrzutów sumienia.

✔ Tej, w której masz lepszą kondycję, zdrowie i samopoczucie.

✔ Tej, w której akceptujesz swój wygląd, wspierasz siebie i szanujesz własne granice.

 ✔ Tej, w której masz więcej energii do zajmowania się tym, co dla Ciebie naprawdę ważne.

Pozwól mi poprowadzić się przez ten proces, w którym „to za trudne” lub „nigdy mi się nie uda” są jedynie przecinkiem na Twojej drodze, a nie kropką i jej końcem.

Pokażę Ci, że wyzwania i towarzyszący im dyskomfort są okazją do nauczenia się nowych umiejętności, które pozwolą Ci się stać tym kim chcesz.

– Bez rezygnowania ze wszystkiego co lubisz.

– Bez zmuszania się do takiego rodzaju aktywności, którego nie lubisz.

– Bez bezustannego liczenia kalorii.

Po to, abyś mogła z akceptacją spojrzeć sobie w oczy i być z siebie dumna.

 

 

Niezależnie od tego, czy mierzysz się z jedzeniem pod wpływem emocji, podjadaniem, kompulsywnym objadaniem lub „wiecznym” odchudzaniem – pomogę Ci stworzyć strategię dopasowaną do Ciebie.

 

✨ Uczę jak zaufać własnemu organizmowi i z nim współpracować, a przez to nauczyć się jeść z większą lekkością i bardziej intuicyjnie.

Tworzę strategię żywieniową, która daje dużo luzu i zrozumienia jak komponować posiłki, zawiera inspiracje z gotowymi przepisami, a jednocześnie pozwala wplatać ulubione potrawy, gdy masz na nie ochotę.

✨ Pomagam uwolnić się od jedzenia pod wpływem emocji, aby jeść tylko wtedy, gdy naprawdę chcesz i potrzebujesz.

✨ Oswajam zdrowszy styl życia, który wspiera zdrowie, pewność siebie i daje satysfakcję.

 

 

Poukładajmy razem tematy diety na dobre!

Agnieszka Przestrzelska

Bądź na bieżąco